برگزاری مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی و روز بصیرت در نیروگاه حرارتی تبریز

طی مراسمی نهمین سالگرد روز بصیرت و میثاق امت با ولایت حضور مدیریت و همکاران ، به طور با شکوهی در سالن کنفرانس نیروگاه حرارتی تبریز گرامی داشته شد.

در اين مراسم كه با حضور جناب سرگرد فرتاش فرمانده حوزه بسیج شهید باهنر ،مدير عامل محترم شركت و مديرنیروگاه حرارتی تبریز و استاد محترم دانشگاه تبریز جناب آقای دکتر متفکرآزاد و سايرمسئولين در سالن کنفرانس  نیروگاه حرارتی تبریز برگزار گرديد.

در ابتدای این جلسه، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی، جناب آقای مهندس معینی  از ميهمانان محترم به جهت حضور در اين مراسم تشكر نمود واز مديران و مسئولين شركت كه همواره برای سرپا نگه داشتن تولید و سربلندی کشور عزیزمان درحال تلاش و کوشش  هستند قدرداني نمود.

وي هدف از اين جلسه را بزرگداشت روز تاریخی 9 دی ماه سال 1388 بيان کرده و گفتند: عظمت امروز ایران عزیز مرهون از خود گذشتگي بسيجياني است كه در زمان جنگ تحميلي از جان خود گذشتند و درخت اسلام و اين شجره طيبه را آبياري كردند و امروز اين بالندگي و بصیرت را به فرزندان خود جهت ادامه راه امام (ره) و عبور از تمام تهدیدات و فتنه ها ی دشمن هديه دادند.

وي در ادامه گزارشی از توانمندیهای جوانان متخصص نیروگاه در ساخت و تعمیر قطعات خارجی و به خودکفایی رسیدن در تامین قطعات مهم با لحاظ کردن صرفه جویی عظیم در هزینه ها که نشانه ای از اعتقاد به اقتصاد مقاومتی در بین همکاران شرکت است، ارائه نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر متفکرآزاد از نخبگان بسیجی و عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز پیرامون موضوع فتنه سال 1388 ایراد سخن نمودند.

 ایشان حضور مردم در نهم دی ماه سال 1388 را حضور طرفداران یک کاندیدا در مقابل یک کاندیدای دیگر ندانسته بلکه تمام طیف ها و آحاد جامعه را در این موضوع دخیل دانستند و گفتند: هیچ کس نمی تواند این جریان را مال خود بداند.

وی افزود : 85% واجدین شرایط  در انتخابات سال 1388 شرکت نمودند که در جهان این میزان مشارکت بی نظیر است به طوریکه رییس جمهور وقت آمریکا در مصاحبه تلویزیونی خود اظهار داشت که قائله هسته ای ایران دیگر نباید ادامه پیدا کند و پروژه فشار بر ایران با توجه به مقاومت و وحدت ایرانیان بی تاثیر است و این در حالی است که فتنه گران با آن قضایایی که پیش آوردند دوباره باعث امیدواری دشمنان به ادامه فشار و به زانو در آوردن ملت ایران شدند.

دکتر متفکر آزاد ادامه دادند : بعد از تحریم های فلج کننده که محصول فتنه گری در سال 1388 می باشد، عدم اعتماد مردم و زیر سوال بردن امانت داری مسئولین را از دیگر جنایات فتنه گران دانستند.

ایشان در ادامه گفتند : به این علت اعتقاد داریم که نهم دی ماه یوم الله است زیرا دوباره وحدت را به ملت ایران برگرداند.

دکتر متفکر آزاد ادامه دادند : در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از طرف معاندین انقلاب با یک فضای سیاه نمایی مفرط مواجه هستیم که سعی دارند به مردم القاء کنند که مسئولین بی تدبیر بوده و هیچ امیدی به اصلاح وضع موجود وجود ندارد که بر خلاف تبلیغات سوء باید عرض کنم امروز بیشتر از هر زمان دیگر دارای دانشمندان و نخبه های توانمند در هیئت های علمی دانشگاه ها و شرکت های تولیدی هستیم بطوریکه در تمام زمینه ها پیشرفت کرده ایم و اتفاقا وضعیت کشور از آن طوریکه ترسیم می شود بسیار بهتر است .

در پایان جناب سرگرد فرتاش از حاضرین به دلیل حضور پرشور خود در این مراسم تشکر کرده و برای داشتن ایرانی آباد و سربلند از درگاه خداوند منان طلب یاری و کمک نمودند.