اخبار

پرسنل زحمتکش نیروگاه های تحت پوشش شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی لحظه تحویل سال را از راه دور به خانواده های خود تبریک گفتند

نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است. خاستگاه نوروز در ایران باستان است و مردم مناطق گوناگون فلات ایران، در طول تاریخ، پیوسته و بدون انقطاع نوروز را جشن گرفته اند. زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است که امروزه به آن برابری بهاری می‌گویند.

اما نوروز در نیروگاه ها حال و هوای متفاوتی دارد چرا که تعطیلات چندروزه نوروزی فرصتی مغتنم برای پرسنل نیروگاهی بشمار می آید تا در این چند روز نسبت به انجام تعمیرات واجب واحدها اقدام کنند.

در واقع درحالی که اکثر مردم ایران در ایام تعطیل و استراحت بسر می برند، پرسنل زحمتکش نیروگاهی بصورت شبانه روزی در حال کار و تلاش هستند تا قبل از اتمام تعطیلات نوروزی، تعمیرات واحدهای تولید برق را به پایان برسانند و هیچ گونه نقصانی در رفاه و آسایش ملت بزرگ ایران در امر مصرف برق پیش نیاید.

همکاران نیروگاه حرارتی تبریز قبل از تحویل سال نو اقدام به خروج یکی از واحدهای بخار این نیروگاه کرده و تمام ایام تعطیلات نوروزی را مشغول انجام تعمیرات این واحد هستند.

درحالی که اکثر مردم ایران منتظر تحویل سال نو و فرا رسیدن قرن جدید بودند، پرسنل نیروگاه حرارتی تبریز با شور و شعف خاصی به دنبال تعمیر تجهیزات نیروگاهی می باشند و چه بزرگوارند خانواده های پرسنل وظیفه شناس نیروگاهی که دوری عزیزان خود را در بهترین ایام سال تحمل کرده و خم به ابرو نمی آورند.

همکاران نیروگاهی در محل کار خود حاضر بوده و از دور تحویل سال جدید را به خانواده های خود تبریک گفتند.

روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی مراتب تقدیر و تشکر خود را از پرسنل مسئولیت پذیر و زحمتکش نیروگاه های بخار تبریز ، سهند بناب و نیروگاه های گازی صوفیان و تبریز اعلام می دارد.