اخبار

برگزاری جلسه بصیرت افزایی در نیروگاه حرارتی تبریز

جلسه بصیرت افزایی در نیروگاه حرارتی تبریز با حضور همکاران این نیروگاه برگزار گردید.

این جلسه با حضور مدیر عامل شرکت، فرمانده سپاه ناحیه امامت جناب سرهنگ اسماعیل پور و جناب سرهنگ وظیفه فرمانده حوزه امامت و امام جماعت نیروگاه حرارتی تبریز و دبیر فرهنگی صنعت آب و برق استان آذربایجانشرقی در محل سالن کنفرانس نیروگاه حرارتی تبریز برگزار گردید.

در ابتدای جلسه ، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجانشرقی ضمن خیرمقدم به میهمانان، به عملکرد همکاران نیروگاه حرارتی تبریز و سایر نیروگاه های تحت پوشش اشاره کردند.

مهندس موسوی در این خصوص گفت: پرسنل زحمتکش نیروگاه تبریز و سایر نیروگاه های تحت پوشش بصورت شبانه روز در حال تلاش و کوشش هستند و بسیاری از کارهای تعمیراتی را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام داده و برق مورد نیاز منطقه را بدون کوچکترین وقفه ای تولید می کنند.

وی به امام جماعت نیروگاه تبریز اشاره کرده و گفت: حاج آقا چاوشی در طول 25 سال گذشته نماز جماعت نیروگاه حرارتی تبریز را برگزار کرده و ارتباط نزدیک و صمیمی با پرسنل این نیروگاه برقرار کرده بودند.

در ادامه جلسه، فرمانده ناحیه سپاه امامت به سخنرانی پرداخته و از زحمات بی نظیر کارکنان نیروگاه حرارتی تبریز تقدیر و تشکر کردند.

سرهنگ پوراسماعیل در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به نظام مقدس جمهوری اسلامی و بنیانگذار کبیر آن که به تازگی ایام سالگشت رحلت آن امام همام سپری شده است،از مسائل روز و تفاوت اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی صحبت کردند.

وی گفت: اگر دین بدون حاکمیت و جدای از سیاست باشد دین آمریکایی و دین متحجرانه خواهد بود.

ایشان گفتند: اگر ما کارهای خود را با نیت خالص الهی انجام دهیم، نصرت الهی شامل حال ما خواهد بود . حضرت امام خمینی با علم بر این موضوع پا در علم سیاست گذاشتند.

سرهنگ اسماعیل پور، اعتماد مردم به نظام را از اصول دیگر دانست و گفت: اگر مردم به نظام خود اعتماد نداشته باشند، حکومت دینی اتفاق نخواهد افتاد چنانچه در تاریخ هم موارد مشابه آن را دیده ایم در حالی که حضرت امام خمینی (ره) با پشتیبانی مردم، حکومت دینی را بنا نهادند.

نصرت الهی و اعتقاد به نصرت الهی و اعتماد به مردم باعث نتیجه گرفتن حضرت امام در قیام خود شد.

از اصول دیگر اعتقادات حضرت امام خمینی، تاکید بر اتحاد مومنین و مسلمین جهان بود در حالی که  ایشان در اوایل انقلاب بر متحد بودن مسلمانان توجه خاصی داشتند.

ایشان ادامه دادند: لازم است اصول بنیادین حضرت امام خمینی بازخوانی شود.

حضرت امام خمینی در نامگذاری نظام بر جمهوریت و اسلامیت تاکید کرده و فرمودند، جمهوری اسلامی ایران، نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر

وی ادامه داد: بحث استکبار ستیزی و استضعاف زدایی از اهداف اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و به همین دلیل مستکبرین جهان با رشد این نظام مخالف بودند.

سرهنگ اسماعیل پور گفت : چنانچه دشمن نتوانست با پشتیبانی مردم در جنگ نظامی نتیجه ای حاصل کند، به جنگ فرهنگی روی آورده و جنگ را به خانه های مردم کشانده و در این میان از ساده لوحی بعضی از مردم استفاده کرده و چنین اشخاصی ابزار دشمن  قرار گرفتند.

وی ادامه داد: الان شیوه جنگ به نوع اقتصادی تبدیل شده و سعی دارند درمقابل حرکت نظام مانع ایجاد کنند و درنهایت دشمن به فکر نفوذ در مراکز تصمیم گیری انقلاب افتاده است و متاسفانه بعضی از مسئولین در سایه ساده لوحی خود سعی دارند استقلال نظام را به سوی وابستگی سوق می دند.

درواقع دشمن سعی دارد تفکر انقلابی را به تفکر لیبرالی تغییر دهد و این یعنی زاویه پیدا کردن با اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده سپاه ناحیه امامت تبرزی در ادامه گفت: امروز انتخابات ریاست جمهموری به صحنه جنگ تبلیغی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: اگر رزمندگان اسلام در صحنه های مختلف رشادت انجام داده و نگذاشتند یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست دشمن بیافتند، امروز وظیفه ما مشارکت تمام قد در انتخابات است و با انتخاب صحیح خود سیلی محکمی به یاوه گویان و دشمنان انقلاب اسلامی بزنند.

در پایان جلسه از حاج آقا چاوشی به پاس زحمات چندین ساله تقدیر گردید و همچنین لوح تقدیری به پاس انجام فعالیت های خداپسندانه و کمک های مومنانه، از طرف فرماندهی سپاه ناحیه امامت به آقای مهندس محمدعلی محمدی الوار تقدیم گردید.